17 Sty - 2018
Kategorie:

FOSFORYZUJĄCY EFEKT

Fosforyzacja czyli „świecenie” w ciemności kojarzy się głównie z efektem dyskoteki czy odblasków na ubraniach roboczych. Gdy zgaśnie światło wybrane elementy zaczynają emitować zielonkawą poświatę. Jak to się dzieje i jakie to ma zastosowanie w promocji?

Z chemicznego punktu widzenia to zjawisko emitowania światła przez wzbudzony atom lub cząsteczkę. W praktyce efekt świecenia w ciemności można uzyskać przy zastosowaniu farb lub specjalnych folii fluorescencyjnych. Pozwalają one akumulować światło, oddając je w ciemności. Efekt robi imponujące wrażenie i nie pozwala przejść obojętnie obok takiego widoku.

Fosforyzacja znajduje zastosowanie na ubraniach, obudowach telefonów czy gadżetach reklamowych.  Coraz częściej jest stosowana na produktach dekoracyjnych, promocyjnych, opakowaniach czy materiałach edukacyjnych.

Druk z zastosowaniem fluorescencyjnych technik umożliwia produkcję przykuwających uwagę materiałów. Dobrze wyposażony park maszynowy umożliwia drukowanie na różnorodnych podłożach. Przygotowane w ten sposób materiały promocyjne zyskują na atrakcyjności i efektywniej przyciągają klientów.