18 Lis - 2017
Kategorie:

HOT or NOT?

Hotstamping jest jedną z technik zdobień i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Cechą rozpoznawczą tej metody są widoczne, wypukłe złocenia lub srebrzenia. Często nazywany jest termodrukiem czy hot-printem.

Oprócz uszlachetnienia druku hotstamping wykorzystuje się do ozdabiania przedmiotów, znakowania i zabezpieczania druku (m.in. foliami holograficznymi).

Aby osiągnąć efekt termodruku potrzebna jest specjalna folia do tłoczenia na gorąco, a także matryca podgrzana do temperatury około 100 °C. Stosowane matryce muszą być wypukłe i wykonane z materiału przewodzącego ciepło. Tłocznik z odpowiednią siłą naciska na podłoże, tworząc wypukłą grafikę pokrytą metaliczną folią. W nowoczesnych drukarniach (czyli u nas) można użyć folii metalicznych w różnych kolorach lub nawet takich, które imitują wrażenie obrazu 3D.

Dzięki zastosowaniu tej techniki uszlachetnienia materiały nabierają walorów ekskluzywności. Wizytówki, foldery reklamowe czy opakowania produktów swym eleganckim wyglądem z pewnością zwrócą uwagę i zainteresowanie innych, a co najważniejsze – zostaną na długo zapamiętane.

Hot or not..?